Skup medali i odznaczeń

Skup medali i odznaczeń

skup medali i odznaczeń

Bardzo ciekawą częścią naszej pracy jest skup medali i odznaczeń, jako element historii rodzinnych słyszymy bardzo często o okolicznościach nadania takiego medalu lub odznaczenia. Najczęściej tego typu przedmioty są dostarczane do naszego antykwariatu przez rodzinę. Zazwyczaj zostają w spadku po bliskiej osobie.

stare odznaki

Te stare odznaki traktujemy z należytym szacunkiem – zawsze, jeśli jest dołączona legitymacja, zamazujemy nazwisko właściciela. Staramy się także, aby taka kolekcja trafiła do kolekcjonera. W przypadku odznaczeń istnieje niemal 100% szansa, że tak będzie. W przypadku monet zdarza się, że trafiają do inwestorów. Tak czy inaczej, w sklepie Numizmato nie wysyłamy monet czy medali z kruszców szlachetnych na przetop.

odznaki wojskowe

Wyceniając na przykład odznaki wojskowe bierzemy pod uwagę dwa czynniki. Pierwszy to ilość odznaczonych. Najczęściej im wyższa kategoria odznaczenia, tym order jest cenniejszy. Drugi to stan zachowania – urwane ucho, braki w emalii, czy porwana wstążka znacznie obniżają wartość i ceny skupu. Podwyższają natomiast – dobry / idealny stan zachowania, dołączona miniaturka, legitymacja i tak dalej. W razie wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.