Stare medale

Stare medale

stare medale

Najczęstsze w naszym skupie pozycje to monety, banknoty i stare medale. Medalem nazywane są tak naprawdę dwie różne pozycje:
1. medal – czyli krążek bez nominału. Emitowany z okazji ważnych rocznic – na przykład rocznice pontyfikatu, rocznice patriotyczne, inne wydarzenia. Dzisiaj medalami nazywane są także krążki emitowane przez prywatne spółki i nazywane w zależności od kreatywności marketingowców – medalami, dukatami, pieniędzmi lokalnymi, i tak dalej

niemieckie odznaczenia wojskowe

2. medale – czyli odznaczenia wojskowe lub cywilne. Znane także jako odznaczenia, ordery, odznaki. Zarówno polskie, rosyjskie i na przykład niemieckie odznaczenia wojskowe
Numizmato antykwariat warszawski skupuje prawie wszystkie wyżej wymienione. Za wyjątkiem współczesnych blaszek „platerowanych czystym ….”. Te najlepiej schować na pamiątkę.

sprzedaż medali

Obok skupu prowadzimy również sprzedaż medali, ale ze względu na listę oczekujących, jaką posiadamy, rzadko znajdziesz je w naszym sklepie numizmatycznym. Być może w przyszłości się to zmieni – zapraszamy do obserwowania naszego sklepu.