2 zł kolekcjonerskie

2 zł kolekcjonerskie

2 zł kolekcjonerskie

Pisaliśmy już, że nazwa 2 zł kolekcjonerskie jest trochę naciągana. Kategoria do jakiej zaliczamy te monety, to monety okolicznościowe (nie obiegowe i nie kolekcjonerskie). Tylko, że bardzo często, dla osób z mniejszym portfelem, były to monety traktowane jak kolekcjonerskie. Piszemy „były”, ponieważ w 2014 Narodowy Bank Polski (NBP) zakończył emisję monet dwuzłotowych, monetą Jan Karski i osiągnął okrągłą liczbę emisji – 260 sztuk. W latach swojej świetności 2 zł NG były emitowane w ilości średnio jedna miesięcznie. W przypadku atrakcyjnych pozycji tworzyły się nawet komitety kolejkowe i były limity zamiany (na przykład 10 szt. na osobę).

monety polskie kolekcjonerskie

Niewielka część kolekcjonerów po zakończeniu bicia monet 2 zł przerzuciła się na monety polskie kolekcjonerskie. Niestety niewielka, ponieważ za monetę srebrną 10 złotych należy zapłacić w kasie ponad 100 złotych a za monetę 20 zł niewiele poniżej 200 zł (stan na 2017 r.). A monety z lat olbrzymich nakładów można kupić w naszym sklepie za mnie więcej 1/3 tej ceny.

internetowy sklep numizmatyczny

Numizmato internetowy sklep numizmatyczny oprócz sprzedaży i skupu monet zajmuje się skupem banknotów, medali i odznaczeń. Jesteśmy także producentem kaset rocznikowych De Luxe, kaset specjalnych i tematycznych. Mamy bodajże najszerszą ofertę akcesoriów numizmatycznych produkcji własnej jak i znanych marek – na przykład Leuchtturm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!