Monety okolicznościowe

Najbardziej znane monety okolicznościowe to popularna monety 2 złote Nordic Gold (GN / NG).

monety okolicznościowe

Monety te były emitowane od 1996 roku (w 1995 wybijano monety 2 zł ze stopu miedzionikiel MN a monety Nordic Gold są ich kontynuacją) do 2014 roku. W 2014 roku zastąpiono je monetami o nominale 5 złotych z serii „Odkryj Polskę”.

polskie srebrne monety ceny

Do tej kategorii można zaliczyć także emitowane przez NBP polskie srebrne monety ceny skupu można uzyskać dzwoniąc do nas, lub wysyłając e-mail.

monety skup Warszawa

Pisząc na przykład: monety skup Warszawa. Proszę o wycenę monet. Na początek prosimy o dołączenie dwóch zdjęć całej kolekcji (awers + rewers). Zdjęcia prosimy wykonywać przy świetle dziennym i w dobrej jakości – tak, aby można było odczytać np. rocznik monety. Tyle wystarczy przy pierwszym kontakcie, by zorientować się jaką przybliżoną wartość posiadają monety. I tutaj mamy drobną uwagę – moneta to zazwyczaj krążek posiadający nominał. Dość często jest to mylone z wszelkiego rodzaju numizmatami / medalami / pieniędzmi zastępczymi (nazw jest wiele a ogranicza je tylko wyobraźnia marketingowca / copywritera, „emitenta”). Cechą charakterystyczną jest brak nominału, lub nominał jakiejś mikro-wysepki, na której jest mniej mieszkańców niż nakład tych krążków. Jeśli czytasz ten artykuł, ponieważ interesujesz się numizmatyką – z całą stanowczością nalegamy – zbieraj monety, najlepiej obiegowe (w ostateczności kolekcjonerskie lub okolicznościowe). Zacznij np. od monet międzywojennych / przedwojennych / II RP. Monety z Piłsudskim, Głową kobiety, czy Żniwiarką – są w zasięgu portfela większości z nas. A mamy do czynienia z prawdziwą monetą, która była w obiegu (lub w przypadku monety menniczej – jej „siostra”). Pozdrawiamy Numizmatyków.