Skup srebra cena

W naszym sklepie skup srebra cena jest podawana tylko dla monet.

skup srebra cena

I nie jest prawie nigdy uzależniona od kursów kruszców (za wyjątkiem monet bulionowych i pospolitych monet srebrnych PRL i tzw. numizmatów). Prowadzimy również, jako jedni z niewielu, skup medali (dla dużej rzeszy obywateli medal to odznaczenie wojskowe, order – te też skupujemy).

skup medali

Medal w odróżnieniu od monety to krążek (nie zawsze) bez nominału. Produkty znanych medalierów, sygnujących swoje prace, są w cenie. Takimi medalami są na przykład te wybijane z okazji rocznic pontyfikatu (np. F. BIANCHI). W Polsce najbardziej znanym (choć nie znajdują się w naszym kraju), są medale zrealizowane na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego i przedstawiające byłych królów Polski (nie władców – z tego powodu nie ma na nich np. Mieszka I). Pewną namiastką są emitowane obecnie przez NBP monety o nominałach 50 i 500 zł z serii Skarby Stanisława Augusta – monety wzorowane na oryginalnych medalach Augusta Poniatowskiego. O tym napiszemy w odrębnym artykule.

wartość monet 2zł

Na wartość monet 2 zł największy wpływ ma stan zachowania i rocznik – im starszy, tym prawie zawsze wartość jest większa. Jeśli chcesz poznać cenę skupu kolekcji monet 2 zł (Ng /Gn / Mn) tzw. Nordic Gold lub miedzioniklowych – napisz lub zadzwoń. Niestety, ze względu na zakończenie emisji tych monet, przez NBP, w 2014 roku ceny powoli, ale jednak spadają. Pamiętaj – im szybciej  się z nami skontaktujesz, tym wyższą cenę uzyskasz! Dlaczego? Dlatego, że nie ma nowego „narybku” jaki pojawiał się przy kolejnych emisjach – moneta wpadała do portfela np. na poczcie i wzbudzała zainteresowanie, potem przeradzała się w pasję. Kolejnymi etapami były monety kolekcjonerskie a najwytrwalsi (pozdrawiamy naszych Klientów) przeszli do „twardej” numizmatyki – monety mennicze, ale będące w przeszłości w obiegu – najpierw PRL, potem międzywojenne. Dzisiaj są to osoby, które ukierunkowały swoją pasję na jeden lub kilka pięknych okresów (np. monety z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, monety z czasów Powstania Listopadowego, czy zaborów).