Skup monet wycofanych z obiegu

Klienci często pytają czy prowadzimy skup monet wycofanych z obiegu. Najczęściej mają na myśli już nie obowiązujące pieniądze sprzed 1995 roku kiedy to przeprowadzono denominację. Monety te można było oficjalnie wymienić do 2010 roku w NBP w stosunku 10000:1 czyli np aby dostać 1 dzisiejszą złotówkę trzeba było przynieść np. 500 (!) monet 20-złotowych np. z Marcelim Nowotką. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Dla przykładu gro monet obiegowych trudno sprzedać w stanach menniczych za 50 groszy a więc de facto ich sprzedaż jest po prostu nieopłacalna. Na życzenie klienta możemy podesłać listę jakich skup monet wycofanych z obiegu aktualnie prowadzimy.

Skup monet wycofanych z obiegu

Za to praktycznie wszystkie monety srebrne jakie ukazały się pomiędzy rokiem 1966 (100 zł Mieszko i Dąbrówka) a 1994 (np. 100000 zł Powstanie Warszawskie lub 200000 zł Powstanie Kościuszkowskie) da się sprzedać a wiec je chętnie w naszym skupie monet od Państwa kupimy.

Skup monet wycofanych z obiegu

Innym tematem są zagraniczne monety wycofane z obiegu. Tutaj wszystko zależy od tego czy takie monety mają jakąś wartość kolekcjonerską. Jeżeli nie, to istnieje możliwość, że dany kraj skupuje wycofane pieniądze. Niestety w większości przypadków nie skupują ich kantory wymiany.