Kolekcjonerskie 2 zł

Kolekcjonerskie 2 zł

kolekcjonerskie 2 zł

Pisaliśmy już, że wielu Kolekcjonerów traktuje monety okolicznościowe jako kolekcjonerskie 2 zł. Emisja tych monet została zakończona w 2014 i zamknęła się okrągłą liczbą 260 emisji i tematem Jan Karski. Natomiast serię otwierała moneta miedzioniklowa Katyń.

monety niemieckie katalog

W naszej ofercie znajdziesz również monety niemieckie katalog jakim się posługujemy to pozycje takich autorów jak: Jörg Nimmergut, Battenberg, Marcin Meyer, i tak dalej.

stare banknoty ceny

Posiadamy również stare banknoty ceny są podawane w naszym sklepie internetowym numizmatycznym, przy konkretnym produkcie. Jeśli masz natomiast na sprzedaż, lub chciałbyś wycenić kolekcjonerskie 2 zł, monety niemieckie, bądź stare banknoty – skup Numizmato służy pomocą. Możesz skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Wysyłając maila nie zapychaj nam skrzynki pojedynczymi monetami. Zrób porządne zdjęcia w świetle dziennym całej kolekcji. Wystarczą dwa – jedno awersu a drugie rewersu. Pamiętaj, że w chwili odwracania monet nie możesz zmienić ich położenia – w takim przypadku Twoja i nasza praca na niewiele się zda – innymi słowy, jeśli na pierwszym zdjęciu moneta Józef Piłsudski jest w pierwszym rzędzie i kolumnie, to na drugim też musi tam być. Oczywiście najłatwiej do nas zadzwonić i umówić się na spotkanie. Zapraszamy!

Kolekcjonerskie 2 zł
Ocena: 5, głosów: 3

Monety polskie cennik

Monety polskie cennik

monety polskie cennik

Numizmato posiada monety polskie cennik możesz otrzymać bezpłatnie przesyłając zapytanie na temat konkretnego waloru lub walorów jakie posiadasz.

monety amerykańskie ceny

Skupujemy między innymi monety amerykańskie ceny ustalane są indywidualnie na podstawie przesłanych zdjęć, bądź podczas wizyty osobistej. Najpopularniejszą monetą USA jest 1 dolar moneta cena podobnie jak w przypadku innych monet jest ustalana po oględzinach i sprawdzeniu oryginalności.
Przykładowe monety srebrne jakie skupujemy:

Srebrne 1 dolar:
1794-1795 – Flowing hair
1795-1798 – Draped bust / small eagle
1798-1804 – Draped bust / heraldic eagle
1840-1873 – Seated Liberty
1873-1878 – Trade dollar
1878-1921 – Morgan
1921-1935 – Peace

Srebrne ½ dolara:
1794-1795 – Flowing hair
1796-1797 – Draped bust / small eagle
1801-1807 – Draped bust / heraldic eagle
1807-1839 – Liberty cap
1839-1891 – Seated Liberty
1892-1915 – Barber
1916-1947 – Walking Liberty
1948-1963 – Franklin
1964-1970 – Kennedy / JFK
Zapraszamy do kontaktu.

Monety polskie cennik
Ocena: 5, głosów: 3

Polskie monety kolekcjonerskie

Polskie monety kolekcjonerskie

polskie monety kolekcjonerskie

Numizmato skupuje wszystkie polskie monety kolekcjonerskie zarówno srebrne, jak i próbne – srebrne, niklowe i tak dalej. Monety kolekcjonerskie były emitowane już w czasach PRL i miały charakterystyczny kwadratowy kapsel z granatowym wkładem. Monety próba natomiast miały kapel z wkładem czerwonym. Wszystkie te monety (nawet jeśli zostały przełożone do innych kapsli) chętnie widzimy w skupie monet Numizmato – zarówno stacjonarnym Warszawa, jak i online.

katalog monet 2 zł

Przy wycenie niezbędny jest katalog monet 2 zł. Taki katalog możesz także zakupić w sklepie numizmatycznym Numizmato. Możesz także wybrać bogatsza wersję – zawierającą większość monet polskich. Nie ważne czy chcesz kupić czy sprzedać monety, banknoty, odznaczenia – zapraszamy do kontaktu lud do wizyty.

Polskie monety kolekcjonerskie
Ocena: 3.8, głosów: 8

Cennik monet PRL

Cennik monet PRL

cennik monet PRL

W sklepie Numizmato posiadamy cennik monet PRL, który na życzenie możemy wysłać, ale po ustaleniu stanu zachowania danej monety. Różnice w cenach potrafią być kilkunastokrotne dla stanu I i stanu III a dla osoby, która nie zajmuje się numizmatyką obie mogą wyglądać na bardzo ładne. Niestety ważne są detale – czyszczenie, uderzenia, ryski, wytarcia znacznie obniżają wartość takiej monety. Dlaczego? Każdy kolekcjoner chce mieć w swoich zbiorach najładniejsze pozycje w najwyższych stanach – taką w stanie I chciałby mieć każdy, a po niektóre w stanie III nie sięgnie prawie nikt.

aktualna cena srebra

Oczywiście piszemy tutaj o popularnych monetach współczesnych czy z okresu PRL, dla których ważniejsza jest aktualna cena srebra, ponieważ są tak popularne, że traktuje się je jako monety bulionowe (na przykład 200 zł XXX lat PRL, Zwycięstwo nad faszyzmem, czy Olimpiada).

cena za gram srebra

W tym przypadku ważna jest cena za gram srebra czystego w przeliczeniu na konkretną monetę (te powyżej posiadały próbę 625 i 750). Oczywiście skup monet Numizmato nie wysyła tych monet na przetop – trafiają one dalej do kolekcjonerów, ale są tak popularne, że ich wartość na rynku numizmatyczno-kolekcjonerskim jest zbliżona do wartości srebra, niestety.

Cennik monet PRL
Ocena: 5, głosów: 4

Monety polskie PRL

Monety polskie PRL

monety polskie PRL

Najczęściej trafiają do skupu Numizmato monety polskie PRL obiegowe, w drugiej kolejności kolekcjonerskie i na końcu próbne (z napisem próba).

monety obiegowe PRL

Niektóre monety obiegowe PRL mogą osiągnąć wysoką wartość o ile są w stanie 1 lub 1-. Spis wartościowych monet PRL (obiegowych) możemy wysłać na maila. Wystarczy napisać: proszę o spis monet obiegowych PRL na które warto zwrócić uwagę. Adres email do naszego skupu znajdziesz na górze strony.

monety PRL katalog

Przy wycenie monety PRL katalog jest niezbędny – my korzystamy z katalogów autorów: Janusz Parchimowicz, oraz Fischer. Przy starszych pozycjach sięgamy po katalogi specjalistyczne dla danego okresu lub rodzaju monet. Jeśli chcesz wiedzieć czy moneta / monety które posiadasz są wartościowe – możesz nabyć wyżej wymienione pozycje, lub napisać do na email z zapytaniem o konkretne monety. Możesz załączyć zdjęcia – na początek dwa zbiorcze (jedno awersu a drugie rewersu) – pozwoli to nam następne rozeznanie w kolekcji. Zdjęcia powinny być dobrej jakości i najlepiej wykonywane przy świetle dziennym.

Monety polskie PRL
Ocena: 5, głosów: 6

Monety rosyjskie

Monety rosyjskie

monety rosyjskie

Skupujemy także monety rosyjskie, które z racji naszego położenia pojawiają się najczęściej wśród monet zagranicznych. Chętnie skupimy kopiejki srebrne, ruble srebrne i inne monety z początków XX wieku i starsze. Kupujemy także monety kolekcjonerskie rosyjskie. Nie kupujemy natomiast monet obiegowych ZSRR (przykład – moneta ze Staninem czy Leninem).

Stare monety rosyjskie ceny

Stare monety rosyjskie ceny osiągają wysokie n przykład 1 Rubel 1799 M.B. Paweł I,  Rosja Aleksander II Rubel 1878,  1 Rubel 1913 300-lecie Romanowów,  Rosja, 1 Rubel 1901 FZ, Mikołaj II,  Rosja, 1 Rubel 1893 AG, Car Mikołaj, Rosja ZSRR CCCP Rubel 1924, i tak dalej.

monety PRL ceny

Zresztą monety PRL ceny również osiągają wysokie o ile są to monety PRÓBA, kolekcjonerskie, lub niektóre obiegowe. Spis monet z PRL, którymi jesteśmy zainteresowani znajdziesz na tym blogu, lub uzyskasz wysyłając do nas email. Zapraszamy!

Monety rosyjskie
Ocena: 5, głosów: 5

Wartość starych monet

Wartość starych monet

wartość starych monet

Na wartość starych monet kluczowy wpływ mają takie czynniki „twarde” jak nakład, materiał z jakiego je wykonano, oraz „miękkie” / niezależne od stałych danych – czyli stan zachowania. Klasyfikacja monet obiegowych zawiera aż VII stanów. W przypadku monet ekstremalnie rzadkich możemy kupić taką w stanie V czy VI. Natomiast monety które najczęściej do nas trafiają nie mogą być w stanie gorszym niż III (monety obiegowe PRL, monety II RP, i z lat wcześniejszych).

moneta z Janem Pawłem 2

Takich dylematów nie ma jeśli jest to moneta z Janem Pawłem 2 – skupujemy wszystkie monety, oraz wybrane medale i numizmaty. Jeśli chcesz wiedzieć czy Twoją posiadaną monetę z Janem Pawłem II zakupimy – zadzwoń lub napisz.

monety Warszawa

Skup Numizmato monety Warszawa nie jest w stanie wypisać wszystkich monet jakie skupuje. Matematycznie jest więcej tych, które skupujemy, niż takich które niechętnie widzimy (chyba, że jest to element większej kolekcji – w takim przypadku kupimy całość). Pamiętaj, że najszybsza formą kontaktu jest mail, telefon, lub wizyta osobista – do każdej kolekcji podchodzimy indywidualnie i każdą obejrzymy!

Wartość starych monet
Ocena: 5, głosów: 5

Monety inwestycyjne

Monety inwestycyjne

monety inwestycyjne

Pisaliśmy już o tym, że monety inwestycyjne (inaczej bulionowe) są monetami, które mają nakład otwarty (zależny od popytu) i jeden motyw przewodni, dzięki któremu są rozpoznawane na całym świecie. Są to chociażby:
– Australia – kangur
– Australia – koala
– Australia – Kukabura / Kookaburra
– USA / Stany Zjednoczone – srebrny Orzeł / Liberty
– Nowa Zelandia – Ptak kiwi
– Meksyk – Libertad
– Austria – Filharmonicy
– Wielka Brytania / Anglia – Britannia
– Kanada – Liść klonowy
– Chiny – Panda

monety bulionowe srebrne

Są jeszcze słonie, goryle, orły, niedźwiedzie polarne, dudki i wiele innych. Te monety bulionowe srebrne zawsze chętnie skupujemy.

monety Jan Paweł 2

Podobnie jak monety Jan Paweł 2 – kupujemy każdą. Prosimy nie mylić monety z medalem / numizmatem – czyli krążkiem bez nominału. W takim przypadku skup jest możliwy, ale wycena będzie indywidualna.

Monety inwestycyjne
Ocena: 4.7, głosów: 6

Monety niemieckie

Monety niemieckie

monety niemieckie

W Warszawie, z racji historycznego położenia i zawirowań, najczęściej spotyka się monety polskie, monety rosyjskie i monety niemieckie. Z grupy monet niemieckich jakie najczęściej do nas trafiają są to według kolejności występowania – 2 Marki i 5 Marek z Hindenburgiem lub z Kościołem (Wieżą), monety kolekcjonerskie, i monety obiegowe po II wojnie światowej ze srebra.

monety zagraniczne

Nadmieniamy tutaj, że skupujemy wszystkie monety zagraniczne ze srebra, czyli na przykład Angielskie, Niemieckie, z krajów Beneluksu, Skandynawii, Węgier, Austrii i Austro-Węgier, Rosji i całego świata.

monety amerykańskie

Bardzo często trafiają do skupu Numizmato także monety amerykańskie – obiegowe na przykład z Kennedym, jak i kolekcjonerskie. Wszystkie te monety chętnie widzimy w sklepie numizmatycznym Numizmato – wielu naszych Klientów poszukuje ich, więc z przyjemnością je wycenimy i kupimy. Zapraszamy do kontaktu.

Monety niemieckie
Ocena: 5, głosów: 5

Wartość monet

Wartość monet

wartość monet

Na wartość monet istotny wpływ mają:
– materiał z jakiego wykonano monety (są monety z aluminium, brązu, miedzioniklu i z kruszców szlachetnych – na przykład srebro, złoto i inne kruszce)
– nakład – ilość wprowadzonych monet do obiegu (i ewentualne, znane zniszczenie monet)
– stan zachowania – bardzo istotny i najważniejszy czynnik dla danej monety (taki sam rocznik i nominał) – moneta w stanie pierwszym jest warta X, w stanie 2 już „tylko” 1/3-1/4 X, a moneta w niższym stanie zachowania dużo tańsza (jeżeli na przykład ze srebra, warta jest nie mniej niż kruszec z jakiego ją wykonano.

monety z Janem Pawłem II

Na przykład monety z Janem Pawłem ii mogą być warte kilkanaście złotych (na przykład 1000 zł 1982 i 1982), ale również kilkaset złotych (na przykład 10000 zł Jan Paweł II 1988 X lat Pontyfikatu).

monety polskie przedwojenne

Podobnie monety polskie przedwojenne 2 złote z głową kobiety może być warte kilka złotych, ale na przykład Nike czy Sztandar w dobrym stanie – kilkaset (minimum około 250 złotych).

Monety polskie obiegowe

Monety polskie obiegowe które skupujemy to: monety PRL , monety przedwojenne / międzywojenne: drobne II RP . Starsze niż wyżej wymienione – skupujemy prawie wszystkie i w prawie każdym stanie zachowania – poza kompletnie nieczytelnymi, lub prawie nieczytelnymi.

Wartość monet
Ocena: 5, głosów: 6