Sklep numizmatyczny Warszawa

Sklep numizmatyczny Warszawa zajmuje się szeroko pojętym kolekcjonerstwem.

Sklep numizmatyczny Warszawa

Jesteśmy punktem w którym jedni chcą sprzedać kolekcję monet, banknotów, czy innych przedmiotów kolekcjonerskich. Natomiast inni zgłaszają się do nas w poszukiwaniu walorów do uzupełnienia kolekcji. Zdarza się, że prowadzimy listę monet czy banknotów na które już ktoś czeka, więc możemy zaproponować szybki skup, by przekazać monety czy banknoty dalej. Dobry sklep numizmatyczny jest partnerem kojarzącym tych, którzy chcą sprzedać z tymi, którzy chcą kupić. Oczywiście nie bezpośrednio.

skup monet obiegowych PRL

Powyższe dotyczy tylko przedmiotów bardzo rzadkich, na co dzień prowadzimy również skup monet obiegowych PRL lista monet jakimi jesteśmy zainteresowani znajduje się tutaj: Monety PRL.

wartość monet z PRL

Na wartość monet z PRL wpływa wiele czynników – od bazowych takich jak nakład, nominał, stop, po bardzo specjalistyczne jak stan zachowania. I tutaj bardzo duża uwaga – stan zachowania monety 1 a 3 (dla osoby spoza kręgu numizmatyki prawie niezauważalna), to różnica w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset procent! Z tego powodu bardzo trudno jest wycenić monety obiegowe przez telefon a informacja – „wyglądają bardzo ładnie” – nic nam nie mówi. Możemy to obrazowo porównać do sprzedaży np. samochodu (nie chodzi tutaj o kwotę) – czy informacja sprzedam Forda Focusa 2005 rocznik byłaby dla Państwa wystarczająca – bez np. podania przebiegu, ilości stłuczek itd.?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Stare banknoty

Dla większości osób niezajmujących się numizmatyką stare banknoty to takie, które nie są już w obiegu. Czyli pieniądz papierowy, przed denominacją w 1995 roku. A stare banknoty to takie, które były emitowane dużo wcześniej. Pierwszy pieniądz papierowy w Europie pojawił się w XVII wieku – w Szwecji.

stare banknoty

W Polsce było to w czasach Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 roku i były to tak zwane Bilety Skarbowe. Skup starych banknotów polskich w naszym sklepie przeprowadzamy zarówno na miejscu w naszym sklepie w Warszawie, jak i online.

Skup starych banknotów polskich

Banknoty z okresu przed denominacją w 1995 i PRL skupujemy od nominału 50.000 złotych i tylko w stanach okołomenniczych (UNC, lub UNC-). W przypadku starszych pozycji prosimy o kontakt, zdarza się, że skupujemy stare banknoty nawet niekompletne, ale musza być naprawdę stare.

numizmatyka banknoty polskie

Dla numizmatyka banknoty polskie to nie tylko kawałek papierka, to historia i świadectwo naszych czasów. Banknoty są o tyle wdzięcznym hobby, że nie zajmują wiele miejsca i co być może najważniejsze – każdy jest inny, ponieważ (za pewnymi wyjątkami) posiada serię i numer. Banknot w przeciwieństwie do monety jest niestety bardziej wrażliwy na uszkodzenia, nawet przechowywanie w nierównym klaserze może spowodować tzw. ‘nagniotki”, które obniżają jego stan. Jeśli dodamy do tego nawet delikatne zaokrąglenie rogu… zdajemy sobie sprawę jak delikatny jest to przedmiot. Nawet niewielka wilgoć, czy przechowywanie w nasłonecznionym miejscu zdecydowanie wpływa na jego stan. Pomijamy tutaj kwestie czysto techniczne jak na przykład przesunięcie farby, które w czasach, gdy kolory nakładało się przy kolejnym „przejściu” maszyny było zjawiskiem częstym. Podobnie jak ręczne przycinanie arkuszy i związane z tym niedokładności wymiarów.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Monety okolicznościowe

Najbardziej znane monety okolicznościowe to popularna monety 2 złote Nordic Gold (GN / NG).

monety okolicznościowe

Monety te były emitowane od 1996 roku (w 1995 wybijano monety 2 zł ze stopu miedzionikiel MN a monety Nordic Gold są ich kontynuacją) do 2014 roku. W 2014 roku zastąpiono je monetami o nominale 5 złotych z serii „Odkryj Polskę”.

polskie srebrne monety ceny

Do tej kategorii można zaliczyć także emitowane przez NBP polskie srebrne monety ceny skupu można uzyskać dzwoniąc do nas, lub wysyłając e-mail.

monety skup Warszawa

Pisząc na przykład: monety skup Warszawa. Proszę o wycenę monet. Na początek prosimy o dołączenie dwóch zdjęć całej kolekcji (awers + rewers). Zdjęcia prosimy wykonywać przy świetle dziennym i w dobrej jakości – tak, aby można było odczytać np. rocznik monety. Tyle wystarczy przy pierwszym kontakcie, by zorientować się jaką przybliżoną wartość posiadają monety. I tutaj mamy drobną uwagę – moneta to zazwyczaj krążek posiadający nominał. Dość często jest to mylone z wszelkiego rodzaju numizmatami / medalami / pieniędzmi zastępczymi (nazw jest wiele a ogranicza je tylko wyobraźnia marketingowca / copywritera, „emitenta”). Cechą charakterystyczną jest brak nominału, lub nominał jakiejś mikro-wysepki, na której jest mniej mieszkańców niż nakład tych krążków. Jeśli czytasz ten artykuł, ponieważ interesujesz się numizmatyką – z całą stanowczością nalegamy – zbieraj monety, najlepiej obiegowe (w ostateczności kolekcjonerskie lub okolicznościowe). Zacznij np. od monet międzywojennych / przedwojennych / II RP. Monety z Piłsudskim, Głową kobiety, czy Żniwiarką – są w zasięgu portfela większości z nas. A mamy do czynienia z prawdziwą monetą, która była w obiegu (lub w przypadku monety menniczej – jej „siostra”). Pozdrawiamy Numizmatyków.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Numizmatyka Warszawa

Dla numizmatyka Warszawa jest najważniejszym miastem.

numizmatyka Warszawa

Tutaj znajduje się najwięcej sklepów numizmatycznych posiadających najbogatszą ofertę dla Kolekcjonerów. Także nasz sklep: Skup monet Warszawa Numizmato

stare polskie monety skup

Tutaj także znajdziesz stare polskie monety skup oraz banknotów, orderów, odznaczeń, medali itd. w najlepszych cenach.

numizmatyka wycena monet

Dla numizmatyka wycena monet może zostać przeprowadzona w miłej atmosferze przy zachowaniu pełnej dyskrecji. Wybierając sklep numizmatyczny, któremu chcemy powierzyć lub sprzedać kolekcję, warto zerknąć na opinie. Dość często zdarza się, że ceny skupu (np. w naszym sklepie) są wyższe nawet o 100%. I nie dotyczy to monet rzadkich, ale na przykład srebrnych monet kolekcjonerskich NBP. Dlatego powtarzamy (już pisaliśmy o tym) – nas sklep dla Numizmatyka w Warszawie powinien być pierwszym jaki Państwo odwiedzą. A już na pewno drugim. Jesteśmy mniej więcej 15 minut jazdy tramwajem od Centrum Warszawy (przystanek Ratusz Włochy). Posiadamy własny sklep numizmatyczny (obsłużyliśmy kilkadziesiąt tysięcy transakcji w sklepie internetowym i stacjonarnym), jesteśmy w stałym kontakcie z tysiącami  Numizmatyków. Dzięki temu, a także dzięki tańszej lokalizacji, jesteśmy w stanie zaoferować lepsze ceny niż inne podmioty zajmujące się tą tematyką np. tylko na allegro, albo skupujące monety tylko na przetop. Nam jest po prostu szkoda monet, bo każda zniszczona ma swoją historię i mogłaby nacieszyć oko naszych Klientów – Kolekcjonerów. Pomyśl o tym, gdy np. odziedziczysz kolekcję i nie będziesz chciał kontynuować pasji. Czy nie byłoby lepiej, aby kolekcja rodzica, czy dziadka, który pielęgnował pasję, trafiła w ręce numizmatyka? Lub Twoja kolekcja na którą nie masz już czasu?

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Skup monet Warszawa

Nasz skup monet Warszawa obsługuje kilku do nawet kilkudziesięciu Klientów dziennie. Sklep znajduje się na ul. Czardasza 18 lok 8, w pobliżu zbiegu dwóch ważnych arterii Warszawy – ul. Łopuszańska / Hynka i Al. Krakowska / ul. Grójecka. Punktem odniesienia jest giełda na Bakalarskiej, lub Ratusz Włochy (jesteśmy po drugiej stronie al. Krakowskiej). Okolica bardzo dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami Warszawy – przystanki tramwajowe i autobusowe na Al. Krakowskiej (Ratusz Włochy), przystanki na ul. Hynka. Miejsca parkingowe.

skup monet Warszawa

Prosimy, w miarę możliwości, o kontakt celem zarezerwowania odpowiedniej ilości czasu. INFOLINIA: 22 868 50 70, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.30 – 18.30.

monety srebrne skup

Monety srebrne skup trwa krótko o ile jest to kilka czy kilkanaście monet, które spotykamy na co dzień, ponieważ posiadamy cennik popularnych monet kolekcjonerskich, obiegowych itd.

wycena monet polskich

Wycena monet polskich, zwłaszcza pospolitych, czyli takich jakie pojawiają się w naszym skupie prawie codziennie – jest prosta. Gorzej, jeśli jest to zbiór zawierający setki monet, lub zbiór zawierający monety zagraniczne, lub dość rzadko spotykane w handlu. W takim przypadku musimy nad każdą pochylić się z osobna – sprawdzić aktualne ceny, sprawdzić oryginalność, stan zachowania. Załóżmy, że na jedna taką monetę potrzebujemy 3-5 minut. Przy 100 monetach jest to minimum 5 godzin. Oczywiście znamy przypadki, że album z monetami jest najprościej w świecie przekartkowany (jak kartkujemy książkę w poszukiwaniu zakładki) i na takiej pobieżnej wycenie cena końcowa jest zaniżona znacznie. Świeży przykład – wycena w innym punkcie 190 zł, w naszym sklepie numizmatycznym – 385 zł. To pokazuje skalę problemu – co by było gdyby osoba sprzedająca miała monety o wartości kilku czy kilkunastu tysięcy złotych?

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Srebro cena

Ja pisaliśmy w innym artykule – srebro cena monety uzależniona jest od wielu czynników

srebro cena

między innymi od nakładu, rocznika, stanu zachowania. Ceny monet polskich w skupie są zróżnicowane ze względu na kilka czynników (oprócz wyżej wymienionych).

Ceny monet polskich w skupie

Na przykład sklep numizmatyczny posiadający własny sklep stacjonarny, internetowy, działający od lat jest w stanie zaoferować wyższą kwotę w przeciwieństwie do skupu złomu kruszcowego – tam liczy się zawartość srebra lub złota, wartość kolekcjonerska jest kompletnie pomijana.

Stare monety wycena

Stare monety wycena  w naszym sklepie lub online polega na pokazaniu monet do wyceny (ewentualnie przy skupie online – na przesłaniu zdjęć zbiorczych). Należy przy tym pamiętać, że stan zachowania dla osoby nie pasjonującej się numizmatyką, 1 czy 3 wygląda podobnie a różnica jest kolosalna. Skala dla monety obiegowej (bez przywoływania konkretnej monety) wygląda następująco – stan 1 – 1000 zł, stan 2 – niecałe 100 zł, stan 3 – może ktoś zaoferuje 1-3 złote. Oczywiście mówimy tutaj o monecie nie wykonanej z kruszcu szlachetnego (w takim przypadku dolną granicą jest cena materiału z jakiego ją wykonano). Służymy radą i pomocą – dane kontaktowe znajdują się na górze strony.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Katalog monet

Na co dzień, w naszym skupie, katalog monet jest najważniejszą książką –

katalog monet

dzięki niej możemy zweryfikować nakład, masę, wymiary, oraz odmiany. Skup monet PRL ceny podajemy w odpowiedniej zakładce na górze.

Skup monet prl ceny

Oczywiście nie jesteśmy w stanie podać cen wszystkich monet, a tylko te, które są najpopularniejsze.

Cennik monet kolekcjonerskich

Cennik monet kolekcjonerskich również się tam znajduje. Pamiętaj, że na ostateczną wycenę składa się wiele czynników – oprócz twardych danych jak nakład, czy kruszec, są jeszcze dane nazwijmy je „miękkie”. Czyli na przykład stan zachowania – moneta kolekcjonerska NBP z odciskami palców zazwyczaj jest niewiele warta ponad kruszec, tak samo moneta porysowana. Monety obiegowe natomiast dość często są czyszczone lub umyte, co również wpływa na cenę końcową. Należy pamiętać, że stan zachowania monety to nie patyna – dla  numizmatyka moneta nie musi się świecić, a nawet lepiej jak jest pokryta patyną – wiadomo wtedy, że nikt przy niej nie majstrował. Czyszcząc lub polerując monetę pogarszasz jej stan a nie polepszasz! Najprościej w świecie szlifujesz / usuwasz najwyższe punkty na monecie (np. pióra orła) obniżając jej stan.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Moneta bulionowa

Wiele osób nawet zajmujących się numizmatyką, nie wie, że istnieje w stałej sprzedaży coś takiego jak moneta bulionowa Orzeł bielik. Właściwie jest to emitowana co roku seria czterech monet o nominałach od 50 zł, 100, 200 i 500 zł i wadze odpowiedni 1/10, 1/4, 1/2 do 1 uncji czystego złota (1 uncja =31.1 g). Monety są emitowane corocznie, z małymi przerwami, od denominacji 1995 r. Generalnie ich cena niezależnie od rocznika jest zbliżona do kursu złota ale są pewne wyjątki np. 50 zł z 2002 i 2004, 100 zł z 1998 i 200 zł z lat 1998 i 2000. Jest to spowodowane niższymi nakładami w tych latach i wskazuje, że niekiedy mają one również dodatkową wartość monet kolekcjonerskich.

wartość monet kolekcjonerskich

Pisaliśmy już co to są monety bulionowe – są to w praktyce gwarantowane przez dane państwo monety o cenie zależnej od aktualnego kursu kruszcu i wybijane w celu sprzedania tego kruszcu.

moneta bulionowa

Polska w przeciwieństwie do takich krajów jak USA, Kanada, Australia, Austria, RPA czy Chiny ogranicza się do emisji tylko złotych monet bulionowych.

skup monet starych

Z kolei nasz skup monet starych, kolekcjonerskich, kupuje również monety bulionowe ale aktualnie tylko srebrne. Jak już wspominaliśmy z powodu zakazu sprzedaży monet złotych na serwisie Allegro ich sprzedaż i realna wycena jest bardzo utrudniona

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Sklep numizmatyczny

Sklep numizmatyczny czy lombard?
Sklep numizmatyczny to nie jest zwykły skup starych monet polskich i zagranicznych,

skup starych monet polskich

ale miejsce gdzie można liczyć na fachową poradę i gdzie można liczyć na dobre ceny uwzględniające wartość kolekcjonerską.

Sklep numizmatyczny

Dla numizmatyka wycena starych monet to nie tylko sprawdzenie zawartości kruszcu ale też ocena unikalności danej monety i jej stanu zachowania.

numizmatyka wycena starych monet

Bardzo często nasi klienci przynoszą do nas kolekcje monet odziedziczone po bliskiej osobie. Takie monety zbierane latami wiązały się nieraz z ogromną pasją i były dla kolekcjonera niezmiernie ważne. Warto więc aby nie trafiły one na przysłowiowy „przetop” jak się to może stać jeżeli trafią do lombardu. Przynosząc je do naszego skupu starych monet klient może liczyć na to, że monety trafią do innych pasjonatów. Posiadając fachową wiedzę mamy też możliwość „wyłowić” więcej potencjalnie wartościowych monet niż zrobiłby to pracownik lombardu w efekcie czego klient sprzeda więcej monet i to w lepszej cenie. Tylko fachowiec może zauważyć i docenić monetę naprawę rzadką bo dysponuje wiedzą i stosowną literaturą

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Srebrne monety

Wielu klientów dziwi się, że spośród wielu monet które do nas przynieśli wybraliśmy tylko srebrne monety.

srebrne monety

Wynika to z tego, że zdecydowaną większość przypadkowych monet powojennych trudno sprzedać za 50 groszy czy złotówkę czyli de facto są poniżej opłacalności sprzedaży. Zaś moneta srebrna niezależnie od nakładu czy stanu zachowania ma pewną cenę minimalną „gwarantowaną” przez kurs srebra. Kiedy moneta ma wielki nakład i jej wartość kolekcjonerska praktycznie nie istnieje to nadal jednak liczy się w niej srebro. Tak jest w przypadku popularnej propagandowej monety 200 zł XXX lat PRL z 1974 roku za którą płacimy w naszym skupie monet tak samo za wszystkie stany zachowania. I tak nawet jeżeli cena jednostkowa np. carskich srebrnych kopiejek jest niska,

kupno monet

to kupno monet jest nadal opłacalne bo można je sprzedawać w pakietach.

numizmatyka monety srebrne

Dla numizmatyka monety srebrne mają też pewną wartość prestiżową – ich zbieranie daje też większą satysfakcję bo mogą być ozdobą każdej kolekcji. W naszych czasach srebro ma pewną aurę blichtru i tajemniczości ale warto mieć świadomość, ze jeszcze w międzywojniu większość monet powyżej pewnego nominału była srebrna. W II RP były to wszystkie monety powyżej 1 zł (oraz 1 zł tzw. „Żniwiarka”). W tych czasach każdy mógł iść do banku i zamienić banknoty na srebro. Jeśli masz srebrne monety napisz lub zadzwoń.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote