Cena srebra

Prowadząc skup starych pieniędzy bardzo łatwo zauważyć, że monety srebrne sprzedają się praktycznie zawsze i to w zasadzie w dowolnym stanie a pieniądze z innych „gorszych” metali w większości przypadków są po prostu nieopłacalne. Nie oznacza to, że te ostatnie są nic nie warte ale praca i czas włożony w sprzedaż takiej „zwykłej” monety jest zbyt duży w stosunku do ewentualnego zysku.

Skup monet srebrnych USA

Monety srebrne kupują nie tylko kolekcjonerzy ale też osoby inwestujące w kruszce szlachetne. Dla takich inwestorów niekoniecznie istotny jest stan zachowania ale są z oczywistych względów wyczuleni na cenę. Tutaj działają normalne prawa rynku – jeżeli spada cena srebra to klienci mniej chętni płacą za srebrne monety i ich cena również spada. Znaczenie dla inwestorów ma też próba czyli jakość stopu.

Skup monet srebrnych Anglia – Wielka Brytania

Dlatego np. dla wyceny monet angielskich ważne są dwie daty: 1921 kiedy to znacząco zmniejszono ilość srebra w monecie z 925/1000 do raptem 500/1000, oraz rok 1946 kiedy to po raz ostatni wybito obiegowe monety srebrne. Za brytyjskie monety z przed 1921 roku płacimy w naszym skupie monet dwa razy więcej niż za młodsze. Zaś monet po 1946 roku przeważnie nie kupujemy wcale. Monety srebrne zawsze są przez nas kupowane.